Kanał na YouTube i film o Straussie

OK - 01 Strauss nowofundland 4 youtube miniaturka

Zdobyłam się na nowy kanał przekazywania treści, które są bliskie mojemu sercu i postanowiłam publikować filmy na YouTube!

Drodzy Czytelnicy!

Na początku pragnę podziękować tym, którzy zaglądali tu w miarę regularnie, a od długiego czasu nie mieli po co. Tak się jakoś ułożyło, że zdecydowanie częściej publikuję różne ciekawostki na profilu na Facebooku. Dziś zalogowałam się pierwszy raz od ostatniego wpisu :O Jestem w szoku, że mimo braku nowych treści ludzie wciąż tu zaglądają! Wszystkim nowym, jedno- lub wielorazowym Czytelnikom także ogromnie dziękuję za to, że trafiają na tego bloga, dlatego że znajdują się tutaj interesujące dla Nich treści lub dlatego, że zainteresował Ich profil na którymś z social mediów i postanowili sprawdzić, co na tym blogu wypisuję. WOW! Naprawdę jeszcze nie doszłam do siebie. Uwierzcie, że sprawiło mi to ogromną radość i tchnęło nową wiarę w ludzi i Internet 😉

Dlatego tym chętniej informuję tu na blogu, że w sierpniu założyłam kanał na Youtube! Co mnie do tego skłoniło? Chyba nie będę oryginalna, jeśli stwierdzę, że pandemia, ale tak właśnie było. Być może niektórzy z Was orientują się, że zajmuję się m.in. wygłaszaniem prelekcji o tematyce podróżniczo-biograficznej. Nowa rzeczywistość sprawiła, że nie mogłam nigdzie pojechać, 99% umówionych wykładów została totalnie odwołana. Na szczęście nadarzyła się okazja zrealizowania kilku spotkań online. Z uwagi na możliwości Odbiorców, częściej były to wykłady nagrywane przeze mnie, montowane i wysyłane do klienta w formie linku niż live’y. Mimo, że wiele czasu pochłonęło mi ustawianie różnych parametrów w programach (ponieważ nie robiłam tego wcześniej, to najpierw uczyłam się z filmów na YT, a potem metodą prób i błędów dochodziłam do wszystkiego), przycinanie filmu (wyrzucanie wszystkich „yyy”, przejęzyczeń itp.), dokładanie zabawnych wstawek, to poczułam, że mnie to kręci. I tak powoli, powoli coraz wyraźniej rysowała się w głowie myśl o założeniu tego kanału, bo żyjemy w czasach, w których video coraz bardziej wypiera słowo i obraz. Widzę to sama po sobie.

Na kanale już została utworzona playlista z ciekawostkami o twórcach muzyki klasycznej. Póki co filmy pojawiają się co dwa tygodnie we wtorki. 1 września wjechał drugi odcinek, trzeci będzie dostępny 15 września. Około południa 🙂 Czy z czasem pojawi się coś jeszcze na kanale? Zobaczymy, na razie jest co jest. W każdym filmie jest poruszany konkretny temat z życia któregoś kompozytora, dlatego z czasem będzie można obejrzeć więcej filmów o Mozarcie, Straussie. Co jakiś czas pojawią się też filmy, w których będzie mowa o wielu kompozytorach, gdyż motyw przewodni odcinka nie będzie dotyczył jednej konkretnej osoby ani konkretnego utworu czy sytuacji z życia, a wielu osób. Tak będzie właśnie z odcinkiem, który będziecie mogli obejrzeć 15 września 2020 r.

Dziś polecam Wam pierwszy film, jaki został opublikowany na kanale, pt. „Jak Johanna Straussa w Bostonie zastąpił nowofundland”. Przewrotny tytuł, prawda? Przecież pies nie mógł dyrygować orkiestrą 😀 O jakie zastępstwo może więc chodzić? Wszystkiego dowiecie się w odcinku.

PS. Proszę Was o wyrozumiałość. Ostrość tego filmu nie jest powalająca, a głośność lepiej ustawić na większą, ale w drugim odcinku zostało to już poprawione. Ech, błędy nowicjusza 😉

Reklama
Categories: FILM, STRAUSSA | Tagi: , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: